№1. Якість сталі для мийки 

Неважко здогадатися, що довговічність та міцність виробу безпосередньо залежить від якості матеріалу, з якого він виготовлений. Найкраще себе проявляють мийки, які виготовлені із сталі із вмістом 18% хрому та 10% нікелю. Такі вироби відзначають маркуванням 18/10. Вони виходять стійкими до корозії та високих температур, чудово переносять контакт з агресивними речовинами та довго зберігають оригінальний зовнішній вигляд. Найвідповідальніші виробники додатково покривають такі вироби захисним покриттям, завдяки якому рідина на поверхні швидко збирається у краплі, а це значно полегшує догляд.

Щоб бути впевненим у якості виробу, подивіться, з якої марки стали воно виготовлене. Якщо це марка AISI304, то все відмінно, а ось мийки зі сталі AISI204 містять менше хрому та нікелю, тому в експлуатації поводяться гірше. Інформація про марку сталі, як правило, вказана в документах, що супроводжують, так що не соромтеся їх попросити.

Перевірити, наскільки якісна сталь використана для мийки, можна і без вивчення сертифікатів відповідності. Достатньо піднести до виробу звичайний магніт: якщо він притягнеться до мийки, то, на жаль, це не найкращий варіант, який може незабаром поржавіти. В ідеалі магніт повинен спокійно ковзати вздовж поверхні і не прилипати до неї. Беручи магніт в руки, перевірте відразу всі ділянки раковини, тому що зустрічаються вироби, в яких чаша виконана з нормальної сталі, а крила - з більш дешевої. Це так деякі виробники намагаються схитрувати, заощаджуючи на матеріалах та діючи на шкоду якості готового виробу.

№2. Переваги та недоліки мийок з нержавіючої сталі

Широке поширення мийок з нержавіючої сталі – це не випадкова удача, а наслідок численних переваг подібних виробів. Серед основних переваг відзначимо:

Довговічність. Мийка з нержавіючої сталі при мінімальному догляді за нею прослужить десятиліття, не псуючись від впливу сонячних променів, високої температури та ударів;

Доступність. Коштують мийки з нержавіючої сталі недорого, тому навіть при найскромнішому бюджеті можна дозволити собі подібний варіант. Якщо порівнювати дані вироби з аналогами, виготовленими з інших матеріалів, то нержавіюча сталь в абсолютній більшості випадків обійдеться дешевше. Звичайно, багато залежатиме від форми, розміру та дизайнерських вишукувань, але найпростіший варіант коштує недорого;

Універсальність. Блискуча поверхня сталі відмінно впишеться у будь-який стиль інтер'єру. Різноманітність розмірів, кольорів та форм дозволить підібрати ідеальну модель для кухні будь-якого розміру;

Простота у догляді. Особливих вимог до експлуатації мийок із нержавіючої сталі немає. Достатньо утримувати виріб у чистоті та раз на тиждень мити його з миючим засобом. На полірованій поверхні можуть залишатися сліди від крапель води, тому фанатам чистоти рекомендується щоразу після використання протирати стінки та дно чаші насухо;

Нержавіюча сталь не боїться високих температур, тому ніякі додаткові підставки під гарячі каструлі, сковорідки та листи не знадобляться;

Нержавіюча сталь не боїться ударів.

Без мінусів не обійшлося:

Найголовнішим недоліком називають шумність.

 Потік води з крана та зіткнення з посудом спричиняють гучні неприємні звуки, а падіння чогось навіть з невеликої висоти почують домочадці у всіх кімнатах. Втім, чим сталь товщі, тим шумність виробу менше, а деякі виробники використовують спеціальні гумові прошарки для покращення звукоізоляції;

Поява подряпин на поверхні. Згодом на полірованій поверхні нержавіючої сталі обов'язково виникнуть дрібні подряпини. На якість експлуатації вони ніяк не впливатимуть, але зовнішній вигляд буде вже не той. До того ж, на глянсовій поверхні добре помітні плями від крапель води. Щоб спростити собі життя, беріть мийку з матовою поверхнею, але витирати її насухо після використання доведеться у будь-якому випадку, якщо, звичайно, ви хочете продовжити виробу життя;

Невелика різноманітність кольорів. Більшість виробів одержують поверхню кольору металік. Є невелика кількість дорожчих мийок, які можуть повторювати колір бронзи чи золота. З одного боку, сталева поверхня універсальна і впишеться в будь-який інтер'єр, але якщо ви задумали щось особливе, буде важко. Мийки зі штучного каменю в цьому плані виграють. Вони, до речі, взагалі не галасливі, тому можете розглянути і такий варіант до покупки.

№3. Метод виробництва мийок з нержавіючої сталі

Деякі властивості мийки можуть трохи відрізнятися в залежності від способу виробництва виробу. За методом виготовлення мики з нержавіючої сталі бувають:

Штамповані, вони ж витяжні, пресовані або цільнотягнуті. Такі мийки роблять із цільного шматка сталі, якому надають необхідної форми на спеціальних прес-формах. У результаті виходить виріб без швів, і це основна перевага таких мийок. Немає швів – немає протікання. Технологія виробництва недорога, тому штамповані мийки коштують дешевше зварних. Нюанси технології не дозволяють використовувати товсті листи сталі – мінус. Більше того, товщина сталі може бути різною в окремих частинах виробу. Ще нещодавно до недоліків відносили також і невелику глибину таких чаш, але сьогодні виробники навчилися робити штамповані мийки глибиною до 25 см

Зварні мийки роблять із окремих листів сталі, які зварюються між собою. Виробники навчилися робити настільки акуратні шви, що ви їх навіть не помітите, тому наявність шва вже можна викреслювати з мінусів даних виробів. Якщо ж місце зварювання впадає в очі, а шов виконаний явно неакуратно, то перед вами не якісний виріб. Стик, як правило, знаходиться в місці з'єднання дна та стінок чаші. Коштують такі мийки дорожче, зате сталь у них товстіша, тому вони більш тихі та довговічні.

№4. Товщина сталі

Товщина сталі визначає якість готового миття. Чим товстіший матеріал, тим краще виріб справлятиметься з ударними навантаженнями, витримуватиме вагу важкого посуду і менше шуміти при зіткненні з краплями води. Занадто тонка сталь сильно вібруватиме при падінні струменя води і може навіть прогинатися під каструлями, наповненими водою. Відомі випадки, коли тонку нержавіючу сталь навіть протикали ножем, але йдеться зовсім про кустарні вироби. Товщина листа сталі коливається від 0,4 до 1,2 мм, при цьому штамповані мийки завжди тонші за зварні. У жодному разі брати мийку завтовшки менше 0,6 мм не рекомендується. У випадку зварених виробів цей параметр підвищується до 1 мм.

№5. Глибина мийки 

При виборі кухонного миття з нержавіючої сталі легко піддасться спокусі взяти максимально глибоку модель, адже в ній і посуди вміщуватиметься більше, і габаритні предмети мити простіше. Багаторічний досвід мільйонів господарок довів, що мийка глибиною більше 18 см, хоч і місткі, при постійному використанні викликають масу незручностей, пов'язаних з тим, що вам доведеться більше нахилятися. Болі у спині неминучі. Занадто дрібне миття може стати причиною розбризкування води по всіх поверхнях у радіусі 1-1,5 м. Найкращими з точки зору комфорту та місткості вважаються мийки глибиною 15-18 см.

 

№6. Колір та тип поверхні кухонной мийки з нержавіючої сталі

Колір нержавіючої сталі всі ми добре представляємо. Саме у подібному відтінку випускається абсолютна більшість кухонних мийок. Погано це чи добре, вирішувати вам. В принципі цей колір став такою ж класикою, як і білий відтінок сантехніки.

Якщо ж вам хочеться чогось такого, то можна купити мийку з PVD-покриттям, яке наноситься на поверхню виробу, дає йому додатковий захист і гарний відтінок. Випускаються мийки з кольором під бронзу, латунь, срібло та золото. Коштують такі екземпляри дорожчі за простіші аналоги, але не захмарно.

Якщо в бюджеті ви не обмежені, можна звернути увагу на мийки, в яких чаша виконана з нержавіючої сталі, а робоча поверхня – із загартованого скла. Виглядають такі вироби сучасно, в експлуатації вони безпечні (товщина скла 8 мм), але за ціною наздоганяють, а іноді переганяють вироби зі штучного каменю.

Вкрай мізерний вибір кольорів виробники мийок з нержавіючої сталі намагаються спокутувати різними варіантами виконання поверхні:

Гладке поліроване мийки виглядає красиво до першого використання. Щоб вона зберегла свій дзеркальний блиск, доведеться щоразу витирати поверхню насухо та використовувати спеціальні засоби для догляду. На блискучому металі дуже добре помітні всі бризки та дефекти, а згодом він може потьмяніти;

Гладка матова поверхня мийки вибаглива у догляді, довше зберігає презентабельний вигляд;

Фактурна поверхня з гравіюванням або вальцюванням. Такі мийки виглядають незвичайно, та й сліди від крапель води на них не будуть помітні, але в численних поглибленнях і нерівностях бруду буде накопичуватися набагато простіше, так що на догляд доведеться витрачати часу ще більше, ніж у випадку з полірованою поверхнею.

№7. Форма мийки та кількість чаш

Форма, габарити чаш та їх кількість безпосередньо залежить від розміру кухні та ваших потреб. У маленьких кухнях встановлюють, як правило, компактні квадратні або круглі мийки з однією чашею. З одного боку може бути крило для сушіння посуду. Можна зупинити свій вибір і на цікавіших овальних і прямокутних мийках. Пам'ятайте, що квадратні мийки місткіші за круглі, і якщо ви зупинилися на квадратному або прямокутному варіанті, то візьміть краще чашу із закругленими кутами – за таким виробом простіше доглядати. Ширина вбудовування мийки починається від 45 см, стандартом вважається 60 см, але є ширші варіанти. Вони зазвичай містять кілька чаш.

Відмінний варіант - кутова мийка. Вона дозволяє ефективно використовувати кухонне місце, адже всі ми знаємо, що кути часом буває облаштувати непросто. Часто кутові мийки доповнюються крилами по обидва боки для сушіння посуду. Нерідко також подібні вироби одержують додаткову чашу.

Мийка з двома чашами зручна тим, що дозволяє одночасно робити два самостійні процеси. Наприклад, мити посуд та замочувати овочі. Розмір додаткової чаші може бути трохи меншим, ніж основний, або бути точно таким же. Звичайно, мийка на дві чаші - це привілей власників великих кухонь. Є навіть потрійні мийки, але це більший варіант для професійного використання.

При покупці не забудьте звернути увагу, чи є на мийці отвір під змішувач, адже деякі моделі передбачають його встановлення на стільницю. Якщо необхідний виріб із крилом, то важливо, щоб він був розташований з необхідного боку. Втім, є зручні мийки, що обертаються, які можна монтувати крилом в будь-який бік.

№8. Тип установки мийки з нержавіючої сталі

Вибір типу установки залежить не тільки від суто естетичних переваг, а й таких суто прагматичних факторів, як, наприклад, матеріал стільниці. З іншого боку, вибраний тип монтажу висуває деякі вимоги до розмірів стільниці, отвору в ній під мийку та кваліфікації того, хто виконує встановлення.

За способом монтажу мийки поділяються на три види:

Врізні мийки - найпростіший і універсальний варіант. У цьому випадку мийка тримається за стільницю за допомогою бортиків. Отвір під чашу можна вирізати, не роблячи ювелірних розрахунків. Важливо тільки дуже добре обробити герметиком місце стику бортиків мийки та стільниці. Інакше вода потихеньку псуватиме стільницю. Виконати встановлення даним способом нескладно, особливих вимог до матеріалу виконання стільниці немає, але приготуйтеся, що на борту неминуче залишатиметься вода, яка звідти може потрапляти і на стільницю, так що не забувайте її вчасно витирати;

Інтегровані мийки – більш сучасний та естетичний варіант монтажу. Чаша може встановлюватися врівень зі стільницею (жодних бортиків зверху не буде) або трохи нижче її рівня. У будь-якому випадку краще довірити роботу професіоналу, та й отвір під чашу має бути вирізаний гранично акуратно, з точністю до міліметра.

Тримається мийка завдяки системі притисків і кронштейнів під нею. Зовні все виглядає чудово, та й калюжа на стільниці буде набагато меншою, або не буде зовсім. Чаша може бути розташована нижче рівня стільниці, і тоді стінки мийки продовжуються матеріалом стільниці. Монтаж у разі ще більше ускладнюється. Більше того, вам доведеться замовляти стільницю з готовим отвором необхідного розміру. Подібний тип монтажу доречний для кам'яних та металевих стільниць, адже її частина постійно контактуватиме з водою;

Накладне мийка – це вже ретро-варіант. Така мийка монтується замість стільниці поверх одного з кухонних модулів для підлоги. Монтаж дуже простий. Раніше цей тип установки був дуже популярним, сьогодні використовується рідко. Застосовують його, в основному, коли бюджет обмежений, чи необхідно створити ретро-інтер'єр. Слабке місце в даному випадку – місця стиків краю мийки та сусідніх шафок. Якщо туди потрапить вода, то можуть зіпсуватися меблі, з'явитися пліснява і неприємний запах, тому багато хто воліє обробити стик герметиком.

№9. Аксесуари для мийки

Мийка з нержавіючої сталі буде ще більш практичною та зручною, якщо дооснастити її аксесуарами:

Подрібнювач відходів, який встановлюється під миттям та дробить харчові відходи, запобігаючи засору каналізації;

Коландер – це піддон з отворами, який повторює форму чаші та призначений для спрощення миття, розморожування та сушіння овочів;

Кошики для миття овочів та фруктів відрізняються від коландарів більшою глибиною, та й отвори у них більші, адже це, по суті, сітка;

Клапан-автомат, який вбудовується в зливний отвір і дозволяє одним натисканням блокувати злив і набирати воду в чаші. Зручно, коли необхідно замочити велику кількість овочів;

Обробні дошки, розмір яких точно повторює форму чаші, дозволяють з максимальною користю задіяти робочу зону на кухні, звільняючи місце на стільниці для інших процесів. Подібний аксесуар оцінять люди, які готують у компанії, але зайвого простору не мають;

Дозатор миючого засобу, вбудований в мийку, що знаходиться поруч із змішувачем. Диспансер із запасом миючого засобу при цьому знаходиться під мийкою і поповнюється при необхідності;

Кран для питної води дозволить подавати окремо від звичайної водопровідної чисту фільтровану воду;

Підставки для столових приладів дозволять акуратніше організувати систему зберігання.

Як правило, набір деяких з цих аксесуарів додається тільки до дорогих мийок. Втім, набагато зручніше вибрати саме ті елементи, які дійсно будуть використовуватися, так що купувати окремо мийку та аксесуари навіть вигідніше. Що ж до змішувачів, то їх вибирають, як правило, в тон чаші, а ось у плані дизайну на вас чекає величезна різноманітність. На мийку краще не встановлювати змішувачі вагою більше 6,5 кг - такі вироби вимагають монтажу на стільницю.